Kdo jsme

Jsme řemeslníci tělem i duší. Zabýváme se uměleckým kovářstvím a zámečnictvím.  Do naší práce vkládáme maximální energii a úsilí pro vytvoření co nejdokonalejšího výrobku. Spokojenost zákazníka je naší prioritou. Jsme flexibilní. Používáme tradiční kovářské techniky i moderní výrobní technologie.

2016
KE KOVAŘINĚ UŽ OD ŠKOLY

Ke kovařině jsem se dostal v patnácti letech, fascinovala mě práce s hmotou a ohněm, v naší rodině se vždy dělalo řemeslo a tak jsem se rozhodl přihlásit na kováře a velmi brzy jsem tomuto oboru propadl. Zatímco mí spolužáci utíkali ze školy, já jsem zůstával na dílně a pokračoval v rozpracovaných úkolech. Úplně mě to pohltilo.

Martin Bednář - umělecké kovářství, zámečnictví a kovovýroba MB Ferorech
2018
První začátky

Nechtěl jsem odcházet od rozdělané práce a tak jsem v dílnách zůstával dlouho po vyučování. Kromě plnění zadání ze školy jsem i dost kovařinu studoval. Po večerech pročítal knihy o kovářství a zámečnictví a strojařině, hledal inspiraci a objevoval nové techniky, které jsem si chtěl hned vyzkoušet. Postupně mi bylo jasné, že se černé řemeslo stane mým velkým koníčkem a vlastně i životním stylem.

Už během studií mě napadlo, že bych si chtěl zařídit vlastní dílnu. Měl jsem štěstí. Můj táta, vlastnící firmu na výrobu dřevěných plotů, mě ihned zadal práci a já tak začínal rovnou se sériovou výrobou. V naší garáži jsem si zařídil dílničku, pořídil svářečku, výheň, kovadlinu a drobné nářadí nutné pro začátek. Vyráběl jsem pro něho kované panty a kované příslušenství. Pracoval od brzkého rána, odpoledne skočil na fotbal a pokračoval až do večera.

2020
Zařizování dílny

Už v té době jsem cítil, že můj sen mít velkou dílnu je na dosah. Chtěl jsem pokrýt celou výrobu, abych mohl zísávat peníze na další zařízení. Jsem moc rád, že táta byl celou dobu u toho a že mi po nějakém čase nabídl v Poličce prostory v areálu jeho firmy a pomohl mi s nákupem drahých strojů, abych mohl hned od začátku výrobou pokrýt i zakázky pro firmy a větší odběratele. I když vše sehnat bylo dost práce, zařizování mě bavilo, postupoval jsem promyšleně krok za krokem, jak mi finance dovolily, navíc jsem si leccos vyrobil i sám.

2021
PŘECHOD DO KAŽDODENNÍ VÝROBY

Zakázková výroba je jedno velké dobrodružství, kdy od začátku musíte čelit mnoha výzvám, protože se pokaždé, vyžaduje jiný přístup, ale baví nás to. Máme tak možnost rychle získávat cenné zkušenosti, eliminovat rizika a zdokonalovat výrobní postupy. Jsme rádi, že máme spoustu síly a energie rychle se posouvat vpřed a rozvíjet náš byznys směrem k náročnějším zakázkám.

Martin Bednář - umělecké kovářství, zámečnictví a kovovýroba MB Ferorech
2022
Plány do budoucna

Stále pracujeme na rozšiřování výroby. K dosažení tohoto cíle plánujeme výrobu automatizovat, integrovat nové výrobní technologie a optimalizovat výrobní procesy. Další naší prioritou je rozšiřování nabídky kovářských a zámečnických produktů, dostupných formou e-shopového prodeje. Tímto způsobem chceme zákazníky seznámit s našimi novými produktovými řadami.